More Website Templates @ Templates.com!

Müzik Listem & Şarkı Sözleri ve Çeviriler

Birçok gece müzik dinlemeden uyuyamam, aslında uyumakta istemem. Özellikle gençlik zamanı insan şarkılarla hayatına yön veriyor sanki. Şarkılar ne derse onu yapıyor, en azından benim zamanımda öyleydi. O yılların bir bölümü Arabesk'te dinledim, Türkçe Pop zaten yeni yeni hayatımıza girmişti, Yabancı müzikler her zaman vardı benim için ama biri varki benim o yıllarım da çok etkili olmuştur. Michael Jackson, onun gibi dansetmek için uğraşır dururduk, onun gibi parmaklarımıza bantlar sarardır, saçımızı uzattık ve yıllarca hep O'nu dinledik. Hala ölümünden sonra bile gerçek KRAL olduğunu bilmek gerçekten müthiş birşey.

Hayat başlıyor, gelişiyor, değişiyor ve sonunda bitiyor fakat kendini sürekli yeniliyor, bununla birlikte yeni melodiler, yani sözler, yeni şiirler, yeni şarkılar şükür ki hiç bitmiyor. Müzik bence İnsanoğlunun sahip olduğu en büyük değerlerden biri, bunu kaybetmemeli. Bende herhalde artık geçen yılların verdiği hayata sarılma duygusu ile bir şeylere ait olmaya çabalar halde buldum kendimi. İngilizce öğrenmek, Gitar çalmayı öğrenmek, daha çok spor yapmak ve zinde kalmak, daha çok yerleri görmek hatta bütün Dünyayı gibi. Burada ise bunlardan sadece müziği sizlerle paylaşacağım. Çünkü bu sayfamı sadece müziğe ayırdım, diğer konular için mutlaka sizlerle paylaşımda olacağım. İngilizceyi ilk öğrenmek isteği filmleri izlerken alt yazılar beni sıkmaya başlamıştı, bu daha sonra anlayamamanın verdiği rahatsızlığa dönüştü, şimdi ise Şarkıları anlayamamak beni üzüyor diyebilirim. Her melodi başka şeyler anlatırken sözlerinde anlamını bilememek bana büyük bir eksiklik gibi geliyor. Sizlerle burada çevirisini yapabildiğimiz (burada katkılarından dolayı Çağlar SİMSOY'a teşekkür ederim) şarkılar ile, çok beyendiğim, belki bir filmde, belkide bir dizide yada yolda arabada radyoda kulağıma takılan, dilime dolanan, kalbime dokunan parçalar olacak. Bu konuda sizlerinde katkılarını bekliyor ve keyifli dakikalar geçirmenizi ümit ediyorum. Hep müzikle olun...

Ne Dinliyorum!


Aşağıda yayınladığım online müzik listesi benim son zamanlarda sık sık dinlediğim parçalardan oluşmakta. Sizlerden gelecek önerileride severek listeme eklemek isterim. Soldaki menüde bu listede olan ya da olmayan parçaların çevirisi ile birlikte klibini izleyebilirsiniz.


İyi vakit geçirmeniz dileğiyle...


dans